Fotobanka Fotky&Foto podala trestní oznámení na Logicall a Isifa pro podezření na neoprávněné obohacování

Vydáno dne: 18. 06. 2014
Stáhnout v PDF

Fotobanka Fotky&Foto podala trestní oznámení na společnost LogiCall Česká republika s.r.o., která zastupuje společnost Isifa Image Services s.r.o., pro podezření za neoprávněné obohacování při vymáhání peněz za porušování autorského zákona.

Fotobanka Fotky&Foto podala trestní oznámení na společnost LogiCall Česká republika, s.r.o., která zastupuje agenturu Isifa Image Service s.r.o.. Tato firma kontaktuje majitele webových stránek, po kterých vymáhá vysoké částky za údajné neoprávněné používání fotografií. LogiCall neakceptuje oficiálně vydané licence jiných fotobank, které mají oprávnění dané fotografie prodávat a vymáhá i po klientech s oficiálně zakoupenými licencemi částky více než 600krát vyšší, než jsou běžné kupní ceny licencí daných fotografií.

Společnost LogiCall Česká republika, s.r.o. aktuálně vymáhá po klientce fotobanky Fotky&Foto částku 20 009 Kč za neoprávněné použití jedné fotografie, na kterou si klientka oficiálně zakoupila licenci ve fotobance Fotky&Foto za částku 29,30 Kč včetně DPH, což je obvyklá cena pro daný typ licence. Klientka fotobanky na výzvu společnosti LogiCall prokázala původ fotografie oficiálně vydanou licencí, kterou však LogiCall neakceptuje a nadále vymáhá nesmyslnou částku.

LogiCall uvedl, že jejich klient Isifa je zástupce výhradního poskytovatele licencí pro tuto fotografii, což není pravda, protože tato fotografie je na prodej v několika dalších světových fotobankách.

Zástupce fotobanky Fotky&Foto přímo kontaktoval společnost LogiCall, aby potvrdil, že zákaznice danou fotografii legálně zakoupila. Společnost LogiCall však odpověděla, že jinou licenci než licenci jejich klienta neakceptují a odmítla se s ním dál bavit.

Fotobanka Fotky&Foto souhlasí s postihováním nelegálního používání fotografií, ale nesouhlasí se způsobem vymáhání společností LogiCall a Isifa a nesouhlasí s vymáháním po oprávněných uživatelích fotek. Na základě informací uvedených v této tiskové zprávě nabyla fotobanka podezření, že společnostem LogiCall a Isifa nejde o vymáhání práva, ale o bezdůvodné obohacování, a proto podala trestní oznámení.


Poškozená klientka uvedla:
"Zakoupila jsem si licence k fotkám, které jsem umístila na svůj web. Později mě však kontaktovala společnost Isifa, v zastoupení firmy LogiCall, že jsem neoprávněně použila fotku, na kterou mají v ČR a SR výhradní prodejní právo. Dodala jsem jim oficiálně zakoupenou licenci, ale LogiCall ji neakceptuje a dál po mně vymáhá více než 20 000 Kč."

Zástupce fotobanky Fotky&Foto, pan Michal Fajmon, řekl:
"Je pro nás nepochopitelné, jak může společnost Isifa neakceptovat licence jiných fotobank a navíc jak může požadovat po klientech částku přes 20 000 Kč, odůvodněnou tím, že je to dvojnásobek obvyklé ceny, když obvyklá cena licence této fotografie je 30 Kč. Jednoznačně souhlasíme s tím, že porušování autorských práv je nezákonné a musí být v této oblasti postihováno. Ale vzhledem k tomu, že v oznámení společnosti Logical jsou nepravdy a rozpory a vzhledem ke způsobu komunikace a obviňování klientů jsme nabyli dojmu, že této agentuře vůbec nejde o dodržování zákonů týkajících se autorských práv, ale pouze o vlastní obohacování nad obyčejnými fotek a proto jsme na ně podali trestní oznámení."

Kdo je Isifa Image Services s.r.o.:
Firma Isifa Image Services s.r.o. je agenturou, poskytující služby v oblasti audio-vizuální komunikace a digitálního obsahu pro marketingové i mediální účely. Isifa má k dispozici software, který pro ni prohledává internet a vyhledává neoprávněně používané fotografie.

Kdo je LogiCall Česká republika s.r.o.:
Firma Logicall Česká republika s.r.o. je česká firma, která se mimo jiné zabývá správou a vymáháním pohledávek, komunikací s dlužníky, správním a soudním řízením a vedením administrativy exekučních řízení.

Své zkušenosti a názory můžete vyjádřit na Faceboku zde

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)