Bezpečná platba na webu platební kartou

On-line platební brána využívaná na portálu fotobanky Fotky&Foto je provozována společností PayMUZO a nazývá se GP webpay. Tato brána umožňuje zabezpečenou platbu pomocí bankovní karty MasterCard a VISA při on-line transakcích.Platba on-line pomocí platební karty je jednoduchá a bezpečná.

Výhody on-line platby GP webpay na fotobance Fotky&Foto

  • Podpora všech karet MasterCard a VISA (včetně Maestro a VISA Electron)
  • Non-stop dostupnost služeb a nonstop monitoring
  • Okamžité ověření a potvrzení platby
  • Soulad s nejpřísnějšími bezpečnostními standardy (3-D Secure)
  • Certifikace a audit společnostmi vydávajícími karty
MasterCard SecureCode Verified by VISA

Informace o platební kartě neposkytujete fotobance Fotky&Foto, ale pouze platební bráně a vydavateli Vaší platební karty.

Jak platební systém funguje?

On-line platba pomocí platební karty se systémem GP webpay je bezpečná. Vytvořené informace o platbě jsou fotobankou Fotky Foto šifrovány pomocí oficiálních certifikátů a odeslány systému GP webpay. Systém GP webpay provede autentikaci držitele karty za použití standardu 3-D Secure u vydavatele Vaší platební karty. Pokud výsledek autentikace povoluje pokračovat v procesu platby, GP webpay zašle požadavek na autorizaci platební transakce. V případě, že výsledek autentikace nepovoluje pokračovat, proces platby je zastaven. Požadavek na autorizaci je zúčtující bankou předán mezibankovními sítěmi vydavateli karty. Vydavatelská banka provede autorizaci transakce a výsledek předá zpět systému GP webpay. Systém GP webpay doručí výsledek platby zpět do internetového obchodu fotobanky Fotky Foto. Fotobanka tuto úspěšnou platbu zaznamená a připíše Vám kredit na nákup fotografií, plakátů, tisk obrazů, popřípadě Vám odešle Vaše objednané fotografie.

Co znamená bezpečnostní standard 3-D Secure?

Mezinárodní asociace zavedly standard nazvaný 3-D Secure pro jedinečnou identifikaci všech stran zapojených do on-line transakce. Takto se vytvořilo úzké spojení mezi vydavatelskou bankou a držitelem karty na jedné straně a obchodníkem a zúčtující bankou na straně druhé a to je také hlavní výhodou platební brány GP webpay. Bezpečnost systému GP webpay je posílena používáním digitálního podpisu všech dat přenášených mezi platební bránou a on-line obchodem.

Mechanismus 3-D Secure slouží k autentikaci držitele karty. Každá karta zadaná do platební brány je kontrolována příslušnou asociací MasterCard nebo VISA. Kontroluje se, zda je pro kartu požadována autentikace držitele karty, či nikoliv. V případě požadavku autentikace je držitel přesměrován na systém vydavatelské banky, kde potvrdí svoji identitu (heslo, e-PIN, nebo jinou tajnou informaci, sdílenou s vydavatelem karty). Výsledek autentikace je předán zpět do platební brány.

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)