Royalty Free licence

Příklady povoleného užití RF licencí

RF licence fotografií a videí jsou určené pro komerční i nekomerční užití. Povoleno je užití fotky pro propagaci firem, společností, produktů a služeb, pro reklamu, tisk na zakázku, pro vzdělávací či osobní účely, dále na potisky, do knih, časopisů, kalendářů i novin, včetně elektronických produktů. Další informace a omezení naleznete v ujednáních pro Licenční ujednání.

Příklady zakázaného užití RF licencí

Zakázáno je zobrazovat fotku nebo její část tak, aby vyzněla jako propagace politických, náboženských, ekonomických či jiných hnutí a stran, je zakázáno použít fotku tak, aby byla osoba na ní jakkoliv urážena a dále použít fotku v jakékoliv kompozici, která je hanlivá, obscénní nebo jinak neslušná.

Jednoduchý přehled pro orientaci v licencích

Zjistěte jednoduše, jakou licenci potřebujete na straně Základní x Rozšířená.

Co je to Základní RF licence?

Základní licence je povoleno použít pro propagaci firem, společností, produktů a služeb, pro reklamu, tisk na zakázku, pro vzdělávací či osobní účely. Dále na potisky, do knih, časopisů, kalendářů i novin, obalu výrobků i elektronických produktů a to v případě, že produkt je k distribuci zdarma nebo fotografie na něm hraje PODRUŽNOU ROLI (viz níže). Základní licence mají názvy S, M, L, XL, XXL, V pro vektory, a pod základní licenci patří i videa s licencemi 240p, 480p, 720p, 1080p, 4K.

Co je to Rozšířená RF licence?

Rozšířené licence je možné použít pro komerční užití, tedy pro produkty, které jsou určené k prodeji, na výrobky jako jsou knihy kalendáře, potisky do knih, kde fotografie hraje HLAVNÍ ROLI (viz níže). Rozšířená licence pro fotografie je označena X, vektory mají označení rozšířené licence XV.

Co je PODRUŽNÁ ROLE?

Podružnou rolí se rozumí role, kdy je fotografie či grafická práce vedlejší součástí produktu, nepřidává a nestává se hlavní součástí prodeje. Do podružných rolí patří například fotky na obalech výrobků, titulní strana knihy, ilustrační obrázky v knihách, atd...

Co je HLAVNÍ ROLE?

Hlavní rolí se rozumí role, kdy je fotografie či grafická práce hlavní součástí produktu a díky tomuto je produkt prodáván. Zjednodušeně řečeno, bez této fotografie či vektoru by produkt neměl takový význam nebo by bez něj nebyl atraktivní. Do hlavních rolí spadají například fotky na potisk triček, hrnků, výroba a následný prodej kalendářů. Ale také knihy a časopisy určené k prodeji, ve kterých tvoří grafické práce více jak 50% celkového objemu.

Smím fotografie umisťovat na sociální sítě?

Ano, můžete, ale pouze pro ilustrační účely. Pro potvrzení autorských práv autora doporučujeme použít copyright JmenoAutora@Fotky&Foto

Pro osobní užití

Pro osobní použití Vám vždy stačí zakoupit Základní licenci S–XXL, případně vektorový obrázek. Tyto licence je možné použít např. pro tisk obrazu do kanceláře či do bytu, na vlastní webové stránky, atd. Licence můžete využívat časově neomezeně a pro všechny Vaše osobní účely.

Pro propagaci

Pro vlastní propagaci nebo propagaci firmy, výrobků a služeb je možné použít základní licence S-XXL nebo vektorový obrázek V. Fotografii je možné použít časově neomezeně. V případě, že fotografie hraje PODRUŽNOU ROLI (viz výše), stačí Vám základní licence. V případě, že fotografie hraje HLAVNÍ ROLI (viz výše), je třeba zakoupit rozšířenou licenci X nebo vektor XV.

Pro grafiky, designery, agentury

Tvoříte-li z fotografií produkt na zakázku pro jednoho klienta, nemusíte vždy kupovat rozšířené licence X, XV. Stačí použít základní licence S-XXL nebo vektor V, a to v případě, jedná-li se o produkt, na kterém bude hrát fotografie PODRUŽNOU ROLI (viz výše). Pokud bude na produktu hrát fotografie HLAVNÍ ROLI (viz výše), je třeba zakoupit rozšířenou licenci. Rozhodování, jakou licenci potřebujete na jaký produkt Vám usnadní strana Základní x Rozšířená.
Pokud chcete nakupovat fotografie jménem svých zákazníků, využijte naši službu s názvem Podúčty, které Vám to značně zjednoduší. Co te to služba Podúčtů se dozvíte zde. Zvažte i nákup Předplatného či Ročního slevového programu. Vyplatí se Vám a ušetříte.
Zvažte i nákup rozšířených licencí fotografií X a vektorů XV. Výhodou rozšířené licence je, že ji můžete použít pro více zákazníků, na více projektů. V takovém případě si koupíte rozšířenou licenci Vy (grafik, agentura, ...) a poté se může fotografie stát "zdrojem Vašeho příjmu", můžete ji použít pro neomezeně svých zakázek a zákazníků.

Pro nakladatelství

Pro knihy i časopisy je možné použít Základní licence S-XXL nebo vektorový obrázek V v případě, že se jedná o volnou distribuci nebo v případě, že fotografie hraje PODRUŽNOU ROLI (viz výše). Pro produkty, kde fotografie hraje HLAVNÍ ROLI (viz výše), je třeba zakoupit rozšířenou licenci fotografií X nebo vektorů XV. Pokud budete fotografii používat pro více projektů, nebo pro více zákazníků, zvažte nákup Rozšířené licence. Pokud koupíte rozšířenou licenci, můžete ji použít právě pro více projektů i zákazníků neomezeně v čase.
Mimo RF licencí nabízíme i široký výběr aktuálních redakčních fotografií a fotek celebrit - EP licencí (Editorial Photo). Ve vyhledávání vyberte typ licence EP.
Zvažte i nákup Předplatného či Ročního slevového programu. Vyplatí se Vám a ušetříte.

Smím použít fotku pro tvorbu loga společnosti nebo obchodní známky?

Pokud budete vytvářet logo, které nebude registrováno jako obchodní značka nebo ochranná známka, můžete použít jakoukoliv fotografii a vektor z naší fotobanky. Pokud chcete vytvořené logo registrovat jako obchodní značku nebo ochrannou známku, můžete použít pouze fotografie a vektory speciálně připravené zde: Nabídka loga, vektorů určených pro tvorbu loga

Změny v licencování platné od 6. 3. 2017

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)