Vaše fotografie vylepšené Photoshopem

Rádi byste si upravili své fotografie, ale pořádně nevíte jak na to? Máte na snímku červené oči nebo se vám líbí panorama, které jste zachytili na své dovolené, ale rušivým prvkem se staly dráty elektrického vedení nebo máte snímky, které by jste si chtěli dát do rámečku, ale jsou příliš tmavé nebo naopak světlé? V článku najdete plno jednoduchých rad, jak upravit své pořízené snímky a vytvořit fotografie, které si vystavíte.

 

1) ÚPRAVA FOTOGRAFIE - OŘÍZNUTÍ SNÍMKU

Taky se vám to určitě stalo, že jste fotili na výletě svoji rodinu u hradu a najednou po vytvoření snímku zjistíte, že je tam kousek hlavy přicházejícího turisty nebo nakročená noha? Nebo jste fotili památku a na snímku je i nepatřičná dopravní značka nebo projíždějící auto, prostě cokoliv, co narušuje vytvořený snímek? Poradíme vám, jak jednoduše snímky oříznout a zachovat pouze to, co chcete, aby na fotografii mělo zůstat.

 

JAK NA TO?

Otevřete si ve Photoshopu vybranou fotografii.

 

Zvolte v panelech obdélníkový výběr a vyberte celou fotografii bez rušivých prvků
a poté klikněte na obraz a oříznout.

 

Vytvoříte tak fotografii, kterou jste původně chtěli zachytit, ale nepodařilo se vám to, kvůli přicházejícím turistům.

 

2. ÚPRAVA FOTOGRAFIE - JAS A KONTRAST

Určitě se vám stalo, že jste vyfotili snímky, které se vám zdáli dobré, ale až doma na monitoru jste zjistili, že pořízený snímek je příliš tmavý nebo hodně přesvětlený. Co teď s tím? Pokud chcete, aby vaše fotografie byla v pořádku, stačí jen upravit jas nebo kontrast v panelu úpravy.

 

JAK NA TO?

Otevřete si ve Photoshopu opět vybranou fotografi a v panelu úpravy zvolte jas nebo kontrast, můžete si upravit sytost barev, zaostřit apod. až do dokonalosti snímku.

 

 

 

3. ÚPRAVA FOTOGRAFIE - ČERVENÉ OČI

Pokud fotíte na společenských akcí nebo když se stmívá, občas se stane, že lidi, které právě zachycujete mají na snímku červené oči. Nevíte, jak to opravit, poradíme vám.

 

JAK NA TO?

Otevřete si ve Photoshopu vybranou fotografii. A v panelu úpravy nebo pokud máte novější verzi - tak v panelu vylepšit zvolte automatickou oprava efektu červených očí nebo odstranit červené oči. Zobrazí se vám místo myši kolečko, které umístíte na nežádoucí červené oči a poté výběr potvrdíte OK.

 

 

V příštím článku vám poradíme, jak na retušováním rušivých elementů na fotografii (elektrické dráty, značky, apod.) nebo jak sjednotit obličej k dokonalosti.

 

Autor: Pavla Janíčková

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)