Prolnutí obrázků v Adobe Photoshop

 

1. Prolnutí dvou obrázků není těžké, abyste docílily pěkného splynutí dvou obrázků do jednoho, postačí vám pár cenných rad. Nejprve si obrázek s jablkem vyberte za pomocí nástrojem – pero. Ohraničíme si tak obrázek se, kterým dál pracovat. Poté vyberte i obrázek s hruškou, ale jen do poloviny.

 

 

 

 

 

2. Pro splynutí dvou obrázků do jednoho celku vám pomůžou nástroje v Adobe Photoshop – pero pro výběr, kopírování, přenášení – vložit a panel výběr/změnit/prolnout okraje. Už máte vybrané obrázky, následně si vytvořte nový dokument – soubor/nový. Nastavte si obrázek např. na formát A4 – 210 x 297 cm.

 

 

 

 

3. Vložte do nového dokumentu vybrané jablko a poté hrušku. Na stránce teď máte dva obrázky. Jeden obrázek může být větší a druhý menší a také jsou různě barevné. V panelu úpravy zvolte úpravy/deformovat. Nezapomínejte překlekávat obrázky – vrstvy, abyste mohli pracovat na sjednocení obrázku. U transformace se vám objeví čtyři body, se kterými můžete pohybovat a obrázek si tak nastavit na požadovanou velikost – velikost jablka.

 

 

 

4. Po nastavení velikosti obou obrázku je třeba udělat výběr a splynout obrázky do jednoho celku. Vytvoří se jeden obrázek jablko-hruška. Vytvořte obdélník přes dva obrázky a zvolte na panelu - výběr/změnit a prolnutí okrajů, nastavte si pro hrušku 50%.

 

 

 

 

 

 

 

5. Hrušku a jablko už máte jako jeden celek, ale barevně nejsou ještě sjednoceni. Vezměte si pero a vytvořte obloučky, kde bude nádech zelené barvy. Perem vytvoříte výběr a poté kliknete na vrstvu jablka a dáte klávesovou zkratky CTRL a U. Objeví se vám nastavení barev – hodnoty odstínu, sytosti, světlosti. Nastavíte si potřebnou barevnost a jablko-hruška je vytvořena.

 

Tímto způsobem si můžete vytvořit zajímavé obrázky, foto-koláže nebo panoramata, zaleží jen na vaší fantazii.

 

 

 

 Autor: Pavla Janíčková

 

 

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)