Stověžaté srdce Evropy

 

      

 

Praha je kouzelné město, kde se prolíná historie s moderním světem. Kdo Prahu ještě nenavštívil, přichází o mnohé. Každý si na tom to městě najde své. Je hlavním městem naší země, srdcem Evropy a říká se o ní, že je stověžatá. Praha nejen pro umělce je místem plné inspirace, kultury, zábavy, života, ale i centrem obchodu. Však už v samotném středu se nachází Staroměstské náměstí s Orlojem, Národní galerie a kostel sv. Mikuláše a plno proplétajících se uliček vedoucí, až ke Karlovu mostu na Pražský hrad nebo k úchvatné podívané podél nábřeží Vltavy.

 

Projdete-li se po nábřeží Vltavy, uslyšíte zpěv racků, létají nad vodou nebo spatříte okázalou krásu a křehkost proplouvajících labutí, snad si jen kratičkou chvíli uvědomíte, jako by se tu zastavil čas. Hukot parníků plujících po řece vás však opět vrátí do 21. století a pokračováním na Karlův most vás jistě zaujmou postavené věže na jeho začátku a konci. Vydáte-li po schodech na vrchol Staré mostecké věže, výstup stojí za to. Nabídne vám krásný pohled na Prahu.

 

Cestou po Karlově mostě potkáte plno kupců a umělců nabízejících drobnosti na památku,  ale i zajímavé portréty a kresby. Praha je známá i plno starými českými pověstmi a legendami. A kdo, dojde alespoň do půlky Karlova mostu, může se dotknout pro štěstí na sochy, které plní přání. Kdo je naopak nadšený turista a rád poznává město a výletuje, určitě dojde, až na Pražský hrad, který se tyčí nad městem. Po schodech vzhůru až k samotnému chrámu sv. Víta, se můžete dostat právě od Karlova mostu. Panorama Prahy vás očaruje a zahrady pod Pražským hradem vás vybídnou k příjemnému posezení u vínka a sladkého zákusku.

 

Praha v sobě skrývá tolik úžasných památek a míst, že ji nelze projít za jediný den. V jakémkoliv ročním období spatříte město s jeho atmosférou a budete se sem rádi vracet. Valdštejnské zahrady s rybníčkem plný leknínů vás zavedou do klidnější části města, naopak Petřínská věž, turisticky nejnavštěvovanější vám připomene ruch velkoměsta.

K nezapomenutelným místům v hlavním městě patří i Národní divadlo, Národní muzeum na Václavském náměstí, Letohrádek královny Anny, Tančící dům, Vyšehrad, Trojský zámek a vinice s botanickou zahradou, zoologická zahrada, Stromovka a pohádkový Průhonický zámek s nádherným parkem…

 

          

 

 

                                                                                                                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny památky a místa jsou pro každého zážitkem, ale i mimo turistických tras a vybraných výletních cílů, je pěkné si projít město křížem krážem, kamkoliv vás nohy zavedou a pokud se vám stane, že zrovna zabloudíte v některých křivolatých uličkách, nemějte obavy, třeba zrovna objevíte originální kavárničku, o které jste neměli ani zdání, nebo hezký obchůdek se suvenýry, obrazy či správný okamžik pro jedinečnou fotografii města Prahy.

 Autor: Pavla Janíčková/Lucie Kloučková

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)