Retušování obličeje- úpravy v grafických programech a photoshopu

Grafické programy umožňují vaše fotografie vylepšit a dovést je k dokonalosti, avšak profesionální fotografové se úpravě v grafických programech vyvarují, chtějí zachytit snímek, tak jak ho vidí v danou chvíli, bez dalších zásahů. To je ta pravá kvalita snímku. Ale sami víte, že při běžném focení vzpomínek nebo zážitků je někdy menší potřeba do fotografie zasáhnout a nějaké drobnosti opravit či vyretušovat. Proto tu pro vás máme pár rad, jak vylepšit své fotografie.

 

V ČEM RETUŠOVAT FOTOGRAFIE?

Nejčastější úpravou ve fotografii jsou portréty lidí. Pro rychlou úpravu fotografií můžete použít různé editory např: ONLINE EDITORE přímo v prohlížeči, obsahuje velké množství přednastavených křivek (seřízení – křivky apod.), ve kterém si doladíte své fotografie.

 

Dalším je PIXLR EDITOR, jenž nabízí různé kreslicí a retušovací funkce, sofistikovanou manipulaci s barvami, řadu běžných efektových filtrů a mimo jiné i sdílení grafických souborů s několika populárními online službami. Je velmi vhodný pro začátečníky, tak i pro pokročilé uživatelé, protože má podobné funkce k úpravě jako Adobe Photoshop.

 

Nejčastějším programem k upravování je program ADOBE PHOTOSHOP, který umožňuje retušování a kompletní upravování fotografií a barev, vytváření trojrozměrných tvarů, textové a obrázkové koláže a panoramata, vylepšení snímků za pomoci Camera Raw, práci s výběry, maskami, kanály, dále kreslení, použití cest a import inteligentních objektů, správu barev, export a tiskovou přípravu, vytváření ořezových masek a grafických prvků.

 

Jednoduché rady k úpravě - Adobe Photoshop

Nejčastějšími úpravami při zachycování fotografovaných portrétů lidí a jejich emocí jsou menší defekty na tváři. Abychom se některých nežádoucích vad, které nám na snímku vadí, zbavili, postačí nám pár nástrojů v programu Adobe Photoshop.

 

  1. KLONOVACÍ RAZÍTKO

Pro vyretušování jizev, skvrn, pupínku… nám pomůže nástroj klonovací razítko, o kterém jste se už dočetli v minulém návodě. Po otevření programu Adobe Photoshop si klikněte na nástroj klonovací razítko a poté na místo, které chcete uložit do paměti klonovaného razítka, ať už je to struktura a barva pleti apod. Pro uložení si klikněte na místo a držte klávesnici ALT. Dále vyberete místo, které chcete vyretušovat a aplikujte uložený snímek z razítka na místo – kliknutím nebo tažením. Po dokončení retuše máte opět fotografii bez defektů a sjednocenou.

 

 

  1. NÁSTROJ ROZMAZÁNÍ

Některé vady na fotografii lze vyretušovat i za pomoci nástroje rozmazání, pokud si nastavíte rozumnou velikost, můžete své snímky i tímto způsobem zlepšit.

 

  1. NÁSTROJ KAPÁTKO/ ŠTĚTEC

Tvář lze upravit i za pomoci kapátka, do kterého naberete/ uložíte barvu pleti a pomocí nástroje štětce nedostatky zamalujete.

 

  1. NÁSTROJ RETUŠOVACÍ ŠTĚTEC

Samozřejmě k retušování slouží i nástroj retušovací štětec, ze kterého si můžete vybrat, jestli chcete retušovat bodově nebo v určité nastavitelné velikosti – retušovací štětec. Opět klikneme na vybrané místo a za pomoci klávesnice ALT aplikujeme uloženou strukturu nebo barvu pleti na místo, které chcete upravit.

 

 Adobe Photoshop - Ukázka úpravy pleti na fotografii

 

 

 

 

Různými nástroji v programu Adobe Photoshop lze tvář vyhladit, přibarvit nebo se zbavit detailů, které nevytváří hezkou pleť. Těmi to jednoduchými radami můžete celkem rychle upravit své fotografie, na kterých jsou tváře blízkých lidí nebo momentky zachycených lidských emocí, které byste si rádi vystavili ve formě alba, foto-obrázku, kalendáře.

 

 

 

 Autor: Pavla Janíčková

 

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)