Pavol Delej, emoce zachycené ve fotografii

Fotografie nás provázejí na každém kroku. Dá se říct, že nás naprosto obklopují v dnešním světě. Avšak každá fotografie nám říká něco jiného, působí na nás jiným dojmem. Do kategorie uměleckých fotografií působící na emoce bychom mohli zařadit mezinárodního profesionálního fotografa - Pavol Delej. Převážně fotí svatby kouzelným nádechem romantiky a zamilované páry, ale i jeho krajinky mají hlubší smysl.

 

Pavol Delej pochází ze Slovenska, přímo z Bardejova. Zabývá se svatebním fotografováním, svoji tvorbu nebere jako práci, ale jako koníček, který ho velmi baví. Do svých fotografií vkládá srdce, proto fotografie není pouhým obyčejným obrázkem, ale něčím víc, má v sobě emoce.

 

S tvorbou focení jeví spojení i časté cestování. Pavol rád cestuje a poznává nová místa, krásnou krajinu a lidi. Pavol dokáže zachytit moment, který se už nikdy více neopakuje a díky jeho záběru je možné si uchovat vzpomínku na fotografii na věky. Sám říká, že nejvíce miluje fotografování svateb, protože díky tomu poznává různé lidí a jejich příběhy. Na fotografování svateb má rád, že může převést do fotografie momentky plné smíchu a radosti. Mimo svateb fotí i portréty, krajinu, hudbu.

 

Jeho tvorba má v sobě určité kouzlo zachyceného okamžiku, jako by někdo najednou zastavil čas. Důležitým prvkem je světlo. Měkké a zároveň hřejivé, zaostřené na daný objekt, který je ostrý a na fotografii tím nejdůležitějším. Pokud se zahledíme na Pavolovi fotografie, nejsou na nich příliš pestré barvy, spíš jemné působící harmonický na oko, které si se zaujetím celou vytvořenou fotografie prohlíží.

 

Pavolovi svatební fotografie mají nádech citu a romantiky. V zamilovaných párech lze najít křehkost lásky, touhu i blízkost, důvěru jednoho navzájem. Krajina, která je v pozadí, vytváří celek nezapomenutelné dané chvíle. Tlumené světlo do vás vkládá svatební příběh, až máte pocit, jako byste byli ve fotografii. Naopak ostrost klade důraz na záběr, který jsou tou nejdůležitější částí.

 

Portréty lidí i krajina jsou tvořené podobně. Světlo patří mezi nejdůležitější a vytváří naprosto úžasnou zachycenou atmosféru.

 

 

 

Fotograf Pavol Delej, zdroj: www.pavoldelej.sk

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)