Sloučení fotografií Adobe v Photoshop

 

 

Máte plno fotografií, ze kterých byste chtěli vytvořit něco zajímavého např. koláž, kalendář, pohlednici a některé byste rádi nakombinovaly do jednoho celku, ale nevíte si rady?

Díky jednoduchému návodu, se naučíte, jak sloučit dvě fotografie i více do jedné. Pomůže vám program Adobe Photoshop a pár cenných rad.

 

Jak vložit oříznutý obrázek do další fotografie?

Vyberte si fotografie, které chcete sloučit dohromady. Vybrané fotografie si otevřete v programu Adobe Photoshop, se kterými budete pracovat. Pro vás tu mám na ukázku, jak si vytvořit ze dvou fotografií pěknou pohlednici.

 

 

 Mapa Liberce a panorama Ještědu, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

Pomocí pera nebo lasa obkreslíte část, kterou chcete na vybrané fotografii oříznout. V tomto případě to bude mapa Liberce. Dobré je si fotografii před oříznutím zvětšit a postupovat pečlivě perem okolo části, kterou ořezáváte, abyste viděli i detaily, které se při skutečné velikosti můžou ztratit.

 

 

 Oříznutí mapy Liberce, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

 

 

Poté kliknete na oříznutí nebo můžete na vymaskování oříznuté – vybrané části z fotografie.

Dále máte dvě varianty jak vložit oříznutou část do druhé fotografie.

 

1.variana

Do pozadí - panel vrstva/ nová/ vrstva z pozadí, přidáte nový obrázek – fotografii, do které chcete část vložit.

 

2. varianta

Zkopírujete do nově otevřeného okna s fotografií oříznutou část, pomocí klávesové zkratek ctrl C a vložením ctrl V nebo v panelu ÚPRAVY – kopírovat a vložit.

 

 

 Dvě fotografie v jedné, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

 

 

Po vložení doupravíte fotografií díky nastavení světelnosti, sytosti výřezu, popřípadě dokreslíte stíny/světlo na výřez, doladíte okraje (nejlépe je nastavit si už při ořezu 1 nebo 2 body) apod. Dále si nastavíte ořez fotografie na požadovanou velikost pohlednice – 148 x 210 mm.

 

Sloučené fotografie, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

 

Po oříznutí finální fotografie ze dvou obrázků je pohlednice skoro hotová. Samozřejmě jí můžete vylepšit nějakým rámečkem nebo jinými efekty.

 

 

 Pohlednice Liberce, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

 

 

 

 

 

 Autor: Pavla Janíčková

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)