Střední Morava- mezi vinící a Pradědem

 

Krásné poklidné městečko obklopené přírodou v centru Moravy, to je Olomouc. Olomouc vždy patřila mezi nejvýznamnější královská města v českých zemích, díky své výhodné poloze, starobylé univerzitě, duchovním, kulturním a řemeslným tradicím je i dnes stále velmi navštěvované město. Překvapí vás krásnou architekturou a dvěma náměstími, kde na jednom z nich můžete spatřit i sloup Nejsvětější Trojice, který je zařazen do památek Unesca nebo i známý orloj či unikátní kašny.

 

 

 

Mezi další navštěvovaná místa se řadí i známá zoologická zahrada, která skutečně stojí za vidění. Vstoupíte-li do zahrady, ocitnete se nejen mezi klíckami se zvířaty, ale i v hustém lese, kde můžete zaslechnout vytí vlků nebo vidět malé opičky či skákající klokany. Zoologická zahrada je nejen místem flóry a fauny, ale můžete z vrcholku rozhledny vidět celou Olomouc jako dlani.

 

 

Mezi posvátné a poutní místo patří Svatý Kopeček, který se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku a je vzdálen nedaleko od centra města, pouhých 8 kilometrů. Nejvýznamnější dominantou tohoto posvátného místa je barokní chrám Navštívení Panny Marie, který jako by stále v sobě nosil ducha dřívější doby. Samotná poloha posvátného místa nabízí rozmanitý terén s krásnými lesními porosty, údolími s potoky a říčky. Krajina je jako stvořená pro poznání celého města, ale i okolí při pěší túře nebo na kolech. Město je tak ideálním místem pro sportovní i rekreační vyžití. Každý si najde to své, proč se bude do Olomouce rád vracet.

 

 

Město stále pulzuje zábavnými kulturními programy, ať už se jedná o muzeum a galerie, je možné si zaplavat v bazénu nebo ve velkém aqvaparku, nebo zajít do kina. Nebo se projít do rozlehlého krásně upraveného parku – Bezručovy sady, kde si můžete odpočinout a opět nabrat nové síly pro další poznávání nových regionů nebo okolních hradů a zámků. Nejznámější kulturní památky Olomouckého kraje jsou státní hrad Bouzov, Šternberk, Helfštýn nebo tajemnem zahalené jeskyně Mladečské a Javoříčské.

 

Olomoucký kraj vás nenechá zapomenout na skvělé zážitky, které budete mít při putování a poznávání. Je to region, který svou rozmanitostí a bohatou nabídkou využití volného času dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Je vhodným místem pro milovníky historických a přírodních památek a sportu. V létě je plný barev a zeleně, také příjemného posezení v restauračních zahrádkách a zdolaných turistických a cyklistických kilometrů. V turistickém regionu Střední Morava – především Haná, se můžete seznámit se zajímavými kulturními a folklorními tradicemi, naopak region Jeseník je významný z hlediska aktivního odpočinku. Naopak v zimě obléká elegantní bílý kabát, kde spatříte na kočičích hlavách postavené vánoční trhy s kouzelně osvětleným kluzištěm nejen pro děti, ucítíte vůni domácích bramboráčků a spatříte neutuchající vánoční atmosféru a parádně si můžete na sjezdovkách zalyžovat. Takový je Olomoucký kraj a plno krás v něm můžete ještě najít!

 Autor: Pavla Janíčková/ Lucie Kloučková

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)