Míla Fürstová – grafická výtvarnice

Technika leptu, která se už moc často nevidí, tak s tou pracuje Češka působící v Londýně. Její grafika zaujme svými precizními detaily, které jako celek vytvářejí neskutečné obrazce. Míla Fürstová je grafická výtvarnice. Tvorbě se věnuje řádu let, ale až díky vytvořenému obalu na novou desku kapely Coldplay se zviditelnila a stala se úspěšnou ve svém oboru grafické techniky leptu.


Malířka a grafička Míla Fürstová se narodila v České republice. Vystudovala obor umění na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 2001 získala magisterský titul na Royal College of Art, kde studovala výtvarné umění a potisk, a následně přednášela na Coventry University a University of Gloucestershire.


Dnes dlouhodobě žije v Anglii. V roce 2009 se stala členkou Královské akademie západní Anglie v Bristolu. V roce vytvořila obal hudebního alba Ghost Stories anglické skupině Coldplay, který měl velký úspěch. V tentýž roce, svá díla vystavovala ve městě Shoreditch, výtěžek z této akce putoval na charitativní účely.


Svoje díla za posledních deset let vystavuje v galeriích v mnoha zemích, včetně Velké Británie, USA, Francie a České republiky. Zajímavostí je, že během této doby získala 14 ocenění. Její unikátní práce se stala součástí významných soukromých i veřejných sbírek u královny Alžběty II. a V & A Museum v Londýně, kde vystupovala její díla v mnoha publikacích a nejen to – v roce 2003 byla jmenována prvním umělcem v rezidenci Cheltenham Ladies 'College, kde založila a provozovala umění leptu.

 

Míly tvorba působí jednoduchým dojmem, avšak uvnitř obrazu se nachází ztvárněný příběh v dalších obrazcích. Tento nápad zaujal i kapelu Coldplay. Pro úspěšný obal desky Míla vytvořila andělská křídla a holubici v jednoduché kráse v bílé barvě na tmavě modrém pozadí. Její tvorba je nadčasová a precizní technika leptu se ve světě jen tak neztratí.

 

                          

Grafická výtvarnice Míla Fürstová, zdroj: www.furstova.com

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)