Luis Royo, Obrázky plné vášně

Vášeň, touha a chtíč, tím bych popsala úžasné ilustrace od známého španělského malíře Luise Roya. Jeho erotickou tvorbu spoře oděných dívek a umělých forem života už kdekdo zná. Možná nevíte, že nejprve začínal s kreslením komiksů, dále ilustracím do knížek, časopisů a dnes se zabývá převážně technikou airbrush vytvářející dojem graficky realistické ilustrace i fotografie.

 

Umělec Luis Royo se narodil v roce 1954 ve Španělsku, malém městečku Olalla. Díky jeho praktické stránce osobnosti začal studovat na umělecké škole technické kreslení. Brzy poznal, že už ho geometrické tvary tolik nelákají a začal se věnovat malířství, dekoraci a design interiérů. Kombinoval dvě různá odvětví - design interiéru a dekorační studio.

 

V roce 1979 objevil kouzlo komiksů a začal kreslit fantazy a následně vystavil svá díla na Angoulême komiksovém veletrhu v roce 1980. Ve stejném roce nakonec opustil svoji práci v designérském studiu a začal se věnovat pouze komiksovému kreslení. Jeho velkou příležitostí bylo setkání s Rafaelem Martínezem v Zaragoze na Comics veletrhu. Tehdy byl pověřen vytvořit pět ilustrací pro Norma Editorial, což nastartovalo jeho profesionální spolupráci, která trvá až do dnes.

 

V následujících letech se začaly publikovat jeho kresby mezinárodně. Americké časopisy, jako Heavy Metal a National Lampoon začali žádat umělce pro vytvoření ilustrací na první stránky časopisů, také evropské časopisy jako Cimoc, Comic Art, Ere comprimé Total Metal se na něj obraceli se stejnou prosbou. Nicméně, jeho práce není pouze o komiksech a obálkách pro časopisy a knihy. Luis vytvořil i obaly na videa a PC hry. Později v Ikusager Ediciones se zveřejnil jeho experimentální komiks DESFASE. Rok 1992 se pro umělce stal velkolepým. Vydal vynikající album s názvem WOMAN, které spojilo dohromady jeho nejlepší ilustrace. S touto knihou dosáhl celosvětového úspěchu a ukázal svůj talent na kreslení žen.

 

Hlavní technikou, kterou se umělec zabývá je technika airbrush (americká retuš) objevuje se i pastel a olejové barvy, které podtrhují výslednou barevnost hotového díla. Neobává se experimentovat a hledat stále nové techniky malby, které jsou dnes převedené i do grafiky. Zaměřuje se pouze na lidské tělo, hlavně krásu žen a na nebezpečné nestvůry, které umísťuje do různých středověkých, ale i budoucích světů.

 

 

Umělec Luis Royo, zdroj: www.luisroyo.com

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)