Karlovarský kraj- mezinárodní pohoda

Na západě Čech se nacházejí tři krásná lázeňská městečka, která vyrostla v bohaté krajině živé vody. Voda krásně čistá a jiskřivá vyvěrá tu ze zemských hlubin, aby se podělila o svou zázračnou a uzdravující moc. Léčila těla a povznesla radostně ducha.

Západní Čechy se pyšní horskými štíty, slunce tu tolik nepálí do tváře, ale o to více je tu mnoho jiných krás k navštívení. Staleté smrčiny, léčivé prameny, vulkány, které již utichly, známky třetihor vetknuté do pukajících hornin a také nejdelší hřebenovka – Krušnohorská magistrála měřícím až 242 km, určená pro nadšence rekreačního i aktivního lyžování a běžkaření.

Prvním nejznámějším a největším lázeňským městem v České republiky - jsou Karlovy Vary. Rušné uličky a proslulé kolonády jsou obklopeny tichými zalesněnými kopci, které jsou protkány nejen pěšími, ale i cyklistickými stezkami. Právě krásná příroda vytváří prostor pro ideální procházky. Kochat se můžete úchvatným pohledem na město ležící v údolí. Kdo toto místo navštíví, možná se mu bude na chviličku zdát, jako by se ocitl někde v cizině, nejen díky mnoha ruským nápisům, ale i kvůli cizincům, které lázně navštěvují a především hercům, jenž bohatý společenský program, různé festivaly a mezinárodní konference lákají k navštívení největšího českého lázeňského města a vytvářejí z něho jedno z nejpopulárnějších míst k odpočinku. Mezi nejpopulárnější zajímavost vděčí Karlovy Vary slavné Becherovce – bylinnému likéru, často s nadsázkou nazývanému 13. pramen a minerální vodě Mattoni, karlovarským oplatkám a Moserovu křišťálu.

 

            

Druhým kouzelným místem, které si zamiloval i sám Goethe i anglický král Edvard VII. jsou Mariánské Lázně. Uchvátí vás stále trvající nádech romantické historie, který si zachoval stále pramenící atmosféru gentlemanů v cylindrech, paniček v honosných róbách i tradiční chuť lázeňských oplatek. Lázně postavené na vysokém kopci, nabízejí mnohé - moderní wellness procedury, procházky v přírodě, nezapomenutelnou barevně osvětlenou zpívající fontánu a naprosto překrásnou kolonádu s barevnými freskami uvnitř. Jako kdysi, tak i dnes jsou lázně místem odpočinku, léčení a rozvoje ducha. Kdo místo, jako jsou Mariánské Lázně, navštíví, uvěří v kouzelnou moc léčivých pramenů a krásu tiché přírody.

 

Mezi trojúhelník lázeňských měst na západě Čech patří Františkovi Lázně. Zdejší prameny jsou známé již řadu let, pomáhají při léčení. Městečko s lázněmi pro zajímavost vzniklo teprve roku 1793 z nařízení císaře Františka I. a díky jednotné klasicistní architektuře mají návštěvníci pocit, jako by se tu čas zastavil. Za zajímavá místa k navštívení stojí Motýlí dům – malá botanická zahrada s barevně poletujícími motýly. Měsíční krajina v národní přírodní rezervaci Soos. Jedná se rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý - mofety, to jsou malé bahenní sopky. Projít se můžete po upravených dřevěných chodníčcích položených na dně vyschlého jezera, které mělo kdysi slanou (minerální) vodu. Kromě 1,2 km dlouhé naučné stezky, tu najdete i muzeum s expozicemi zaměřenými na místní přírodu a paleontologii. A kdo se nebojí zdolávání náročných vrcholů, může zdolat nejvyšší vrchol Krušných hor Klínovec se svými 1244 m. n. m. Ze samého vršku Klínovce je za pěkného počasí vidět do dalekých pustin, lze zahlédnout i velmi vzdálenou Sněžku v Krkonoších nebo i pověstnou horu Říp. Hřeben Klínovce je protkán velkým množstvím sjezdovek a vleků, pro aktivní lyžaře je to vysloveně sněhový ráj.


 

Ať už se rozhodnete západ Čech navštívit v jakoukoliv roční dobu, určitě spatříte mnoho dech beroucích krás s nezapomenutelnými místy.

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)