Jak vytvořit obrázek s textem

Obrázek s textem je běžná věc, ale ne každý umí vytvořit grafický obrázek s textem. Rádi byste, poslali někomu pohlednici na email s věnováním, ale nevíte, jak vložit do obrázku slova? Ráda vám pomůžu a naučím Vás, jak jednoduché je vložit text do fotografie nebo vybraného obrázku.

1. program MALOVÁNÍ
Program MALOVÁNÍ má každý na svém počítači, proto je velmi jednoduché vytvořit obrázek s textem. Nejprve si otevřete program MALOVÁNÍ, poté si vložte obrázek do MALOVÁNÍ za pomoci - soubor - OTEVŘÍT, vyberte si obrázek z nabídky počítače nebo knihovny, a klikněte na OTEVŘÍT. Nebo obrázek můžete vložit i za pomocí ikonky VLOŽIT Z. Otevře se vám vybraný obrázek ze souborů, se kterým už můžete dál pracovat.

Program MALOVÁNÍ s otevřeným obrázkem


2. VLOŽENÍ TEXTU
Druhým krokem je vložení textu. Text do obrázku vložíme díky ikoně A (TEXT), na kterou klikneme a která je v záhlaví nad obrázkem.


Klikneme na ikonu A (TEXT) a poté na obrázek. Zobrazí se vám obdélník, který můžeme posouvat /zvětšovat/ zmenšovat. V obdélníku se objevuje kurzor myši, a když do něj kliknete, můžeme psát text. V záhlaví si můžeme vybrat VELIKOST i STYL PÍSMA, BARVU. Záleží, jakou máte představu, jak by přání mělo vypadat. Pokud máte text napsaný, stačí už jen kliknout mimo obdélník do obrázku a text s obrázkem je hotov.
Pozor!! Možná se vám při tvoření obrázku s textem stanou dvě věci a nevíte si rady: Napsali jste text, ale nejde vám změnit styl písma. Proč? Musíte mít napsaný text a daný do bloku, to znamená, že myší celý text vezmete pravým tlačítkem a ztmaví se. Pokud je text v bloku, můžete změnit jeho styl.


Za druhé text máte, jde vám i změnit, ale nejde vám přesunout třeba doprostřed. Tady postačí najet myší na obdélník a myš se změní na bílý křížek, který vám umožní s obdélníkem pohybovat.

 

3. BAREVNÝ TEXT
Obrázek s textem máte již vytvořený, ale stále to není ono, chtěli byste nějaký efekt nebo něco originálního aby upoutal? Poradím vám, jak pěkné vytvořit přání, aby pěkně vypadalo. Vložte do obrázku text 2x ale pokaždé v jiné barvě. Text se v obrázku zvýrazní a upozorní na vepsané přání.

 

Jak na to?
Text opět text dáte do bloku a pravou myší kliknete, otevře se vám tabulka a z ní vyberete KOPÍROVAT. Text se vám zkopíruje a vy už jen kliknete na ikonku A (TEXT) a druhým kliknutím do obrázku. Objeví se vám obdélníček, kliknete do něho pravým tlačítkem a dáte VLOŽIT. Vloží se vám původní text i se stejnou barvou.
Poté dáte celý zkopírovaný text do bloku a vyberete si jinou barvu, než je ta původní. V našem případě žlutou. Obdélník přesunete díky myši změněnou v bílý křížek a posunete kousíček pod úroveň původního černého textu, tím vytvoříte dvojitý a dvoubarevný nápis.

 


Obrázek po vytvoření uložíte kliknutím na soubor, ULOŽIT JAKO, kde se vám zobrazí okno, kam se obrázek uloží – uložit jako PLOCHA (najdete obrázek na ploše) nebo jej můžete vložit do své vytvořené složky. NÁZEV SOUBORU: pojmenujte svůj obrázek pro lepší hledání v počítači nebo na ploše. ULOŽIT JAKO TYP: JPEG. A klikněte na ULOŽIT.


Tímto jednoduchým způsobem můžete vytvořit jakékoliv přání nebo pozvánku s textem podle vašich představ kreslícím programu MALOVÁNÍ.

 

 

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)