James Hamilton - Butler - umění, které se nosí

Grafika je ve světě velmi žádaná a je hodně ve spojení s textilem. Tvůrcem provokativních obrázků nahých žen, nebo lidských postav různě se proplétajících mezi sebou, je James Hamilton-Buter znám jako grafický designér. Jeho tvorba je uznávaná díky zajímavým vzorům aplikovaných tiskem na oděv.

 

James Hamilton-Butler studoval obor vyšívání Metropolitní univerzitě v Manchesteru.
Jeho navržená absolventská kolekce estetických multifunkčních módních látek měla v roce 2000 velký úspěch a díky velmi zdařilým návrhům získal diplom.

 

Po absolutoriu jeho cesta pokračovala opět k oděvní a grafické tvorbě. Dostal skvělou příležitost a začal pracovat na projektu „New Designer“. Po úspěšném vytvoření zajímavého módního portfolia byl jmenován „praktikem v rezidenci“ v Londýna College of Fashion s podporou uznávaného obchodníka Taylorsa Guilda.

V této době začal přednášet na vysoké škole na Manchester Metropolitan University a Central St Martins. Dostal se na pozici odborného asistenta ve výukách zaměřených na vyšívání, tisk, design a ilustrace, na konci roku se zúčastnil módní přehlídky University of Arts v Londýně.


Umělec James spojil dvě tvůrčí věci – grafiku a oděv. Jeho vize zní – „umění, které můžete nosit“. Své navržené grafické ilustrace vytváří vizuálně pomocí brainstorming nápadů ve spojení s různými ilustračními motivy. Jeho hotová tvorba je následně změněná na grafiku na potisknutí oděvů, která se začleňuje mezi desénové vzory pro nadcházející sezónu.


James Hamilton- Buter v dnešní době spolupracuje s mnoha tvůrčími a nadanými lidmi v oblasti fotografie, stylingu, ilustrace, grafiky a kostýmů, i s celosvětově známými firmami jako jsou Swarovski, Firetrap a Coppernob,Vogue, Flux, Grafik.


Jeho tvorba je neskutečně inspirativní i pro mnoho umělců a musím upřímně říct, že grafika zakomponovaná do oděvu je uznávaná nejen mezi módními návrháři, kteří pro svoje modely hledají stále nové a nové motivy a desény, ale i mezi ilustrátory, kteří i díky jeho nápadu svojí kresbu převádějí do grafické podoby.

 

 

                           

Grafický ilustrátor James Hamilton-Butler, zdroj: https://ready2spark.wordpress.com/2007/08/07/illustrator-to-watch

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)