Carne Griffiths – grafický umělec kreslící čajem a alkoholem

V dnešní době spadá do umělecké tvorby mnohé. Ručně kreslené obrazy se předělávají do grafické podoby, protože počítačová grafika a design tvoří náš moderní svět. Umělec Carne Griffiths původně pocházející z Liverpoolu překvapil svojí kaligrafickou inkoustovou tvorbou ve spojení s grafity a kapaliny. Sám si vytvořil kapalnou směs, z čaje smíchanou s brandy a vodky, a začal tvořit abstraktní obrazy. Někomu by se to zdálo zvláštní, ale jeho fascinující tvorba kreslených čar, geometrických tvarů, květinových vzorů nabrala úspěšné na obrátkách a stala se populární i ve světě módy.


Ke kreslení se dostal díky svému dědečkovi. Jako malý kluk s nadšením pozoroval kreslenou tvorbu na papíře a vznikající svět bez hranic. Umělec prozrazuje, že jeho díla jsou cestou úniku z každodenního života, inspiruje se surrealismem a pocitem krásy a ničení. Ke své tvorbě používá plnicí pero, které dokáže kreslit bezprostředně tenké a tlusté čáry a kapalnou směs, kterou nechává zaschnout a opakovaně vrství ke spontánnímu efektu.


Carne Griffiths vystudoval umění a design - Kent Institute of Art and Design v Maidstone v roce 1995. Po jeho ukončení se přestěhoval do Londýna, kde začal pracovat jako designér s výšivkou. Po dvanácti letech se stal kreativním ředitelem. Vyrábí složité vzory pro armádu, film, divadlo a módní a reklamní průmysl. Jeho zajímavé návrhy byly použity pro uniformy ve filmech Valkýra, Poslední skotský král a Fantom opery. V roce 2008 se jeho květinové vzory pro Asprey dostaly na jeho první módní přehlídku.


Talentovaný umělec neváhal a v roce 2010 si splnil sen, založil si studio se svou tvorbou. V roce 2011 a 2012 vystavoval originální potisky v Anglii v Londýně na veletrhu Královské akademie – London Art Fair, později i v zámoří Urban na Ibize a umění After Dark v New Orleans. Jeho nepřehlédnutelná tvorba se prezentovala i na letošním lednovým Art Fair v Londýně s velkým úspěchem.

 

                           

Umělecká tvorba - Carne Griffiths, zdroj: www.carnegriffiths.com

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)