Františkovy lázně – Město plné kreativních nápadů

V České republice existuje několik lázeňských měst. Některá se nachází na Moravě, jako například Luhačovice. Ty nejznámější ovšem leží v Čechách.Více tipů o Západních čecháchjsou zde. Jedná se především o Karlovy Vary, Mariánské Lázně nebo severněji ležící lázně Františkovy, kde je opravdu na co koukat. 

 

 

Františkovy Lázně leží v severovýchodních Čechách a na první pohled nejsou nijak zvláštním městem. Krása tohoto lázeňského sídla se nejlépe naskýtá až po samotném příjezdu do této destinace. Zavítat sem můžete pěšky, na kole, autem, autobusem nebo vlakem. Na výběr je toho opravdu dost. Nejvíce využívaným prostředkem je zde bezesporu vlak. Spoje tudy projíždějí do nedalekého Chebu a v opačném směru do měst Aš, Vojtanov a také k německým sousedům, například do stanice Hof Hbf, kam jezdí moderní nízkopodlažní motorové jednotky.

 

My se projedeme po železnici. Z Chebu jste ve Františkových Lázních za pár minut. Vystoupit můžeme buď na tzv. hlavním nádraží nebo na menším s názvem aquaforum. Nádraží Vás jistě nijak neuchvátí, pokud nejste „zarytí“ železniční fandové, krom vypití kávy a posezení při čekání na Váš spoj, zde velká většina obyvatel jen prochází. Z venku už je pohled o mnoho zajímavější. Architektonická stanice upoutá pozornost i obyčejných lidí.

 

Pokračujme dále. O pár metrů z mírného kopečku už na nás začnou vykukovat architektonicky zajímavé budovy. Jedná se ve velké většině o wellness hotely a lázeňské domy, poskytující hostům nejrůznější masáže a koupele.

 

Chcete-li vidět to nejlepší co Františkovy Lázně nabízí, zavítejte na jih města. Sever je spíše vilově obydlen. Kromě hotelů, zde naleznete i nemalou plochu, kterou zabírají parky, fontány a léčebné prameny. Tu největší fontánu naleznete pod Lidovými sady. Naproti ní se otevírá úžasná dlouhá promenáda s hotely, restauracemi a obchody, kterou doplňují palmy přímo uprostřed celé stezky. Můžete dojít až na náměstí Míru, kde leží pramen František, za kterým je Dvorana Glauberových pramenů. Pokud by něco nebylo jasné, můžete se zeptat v nedalekém informačním centru.

 

Své místo zde bezpochyby naleznou i fotografové. Zachytit se dá opravdu vše. Úžasné lázeňské sídlo nabízí vytvořit krásné portréty se zajímavým pozadím, hlavně v době západu či východu slunce, kdy se okolí dostává do úžasné atmosféry. Jste-li příznivcem makrofotografie, můžete zavítat na tamější náměstí, k Císařským lázním nebo k hotelu Harvey, kde se nachází mnoho druhů květin, hrající všemi barvami. Pokud rádi zachycujete architekturu či krajinné snímky, místo je pro Vás také zcela ideální. Lázeňské budovy nabízí mnoho zajímavých kompozicí pro mnoho nápadů a nedaleké parky také. Dá se zde zhotovit nejeden úchvatný záběr, který bude stát opravdu za to. V neposlední řadě si své místo v tomto městě najdou i fandové historických vozidel a motocyklů. Nedaleko Císařských lázní se totiž nachází auto-moto muzeum, které nabízí podívanou na mnoho vozidel z let minulých, které si zaslouží několik záběrů, od celkových až po detailní.

 

 

Máte-li chuť zajet si do Františkových lázní, zafotografovat, projít se, vyšlápnout na krásný výlet, ale nechcete platit za procedury nebo welness ? Město nabízí sice hromadu lázeňských hotelů a pobytů, ale naleznete zde i klasické penziony, které nabízí ubytování již od několika málo set korun za noc se vším vybavením a příjemným zázemím.

 

 

Autor: Michal Vitvera

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)