Hravé dětské fotografie

 

 

 

Nejčastějším záběrem ve fotografování jsou malé děti, kde lze zachytit plno jejich emocí, úsměvy, pláč nebo momentky, kdy objevují s nadšením svět. Dětský svět je barevný jako duha a proto můžete vytvářet fotografie, nad kterými se pak budete společně smát, až děti povyrostou. Díky zachyceným chvílím ve fotografii zastavíte čas a vytvoříte si nezapomenutelné snímky.

 

Malé děti se rádi obklopují pastelovými barvičkami, ať už se jedná o hračky, prostředí, v takovém pestrobarevném světě se cítí šťastně. Proto, až budete fotografovat děti, vytvořte, takové jim místo, ve kterém se budou cítit pohodlně a spokojeně, nebo je zachyťte v jejich přirozené činnosti – doma – malování, stavění, při hře, venku na zahradě…

 

 

Pro dětskou fotografii venku je potřeba dobrého slunečního světla, aby dalo vyniknout veselým barevným tónům a dotvořilo tu optimistickou náladu, která je v souladu s dětskou bezstarostností. U dětských fotografií si můžeme všimnout zvláštního půvabu, kdy si právě ceníme přirozeného bezprostředního výrazu ve tváři a také nenuceného držení těla. Takových to snímků bývá opravdu velmi málo a právě fotografování dětí patří mezi nejvíce oblíbeným fotografovaným objektům. I díky své hravosti a snímkům plných různorodých nálad.

 

 

 

Pokud se naopak chystáte vytvořit rodinný snímek, opět by měl vycházet z hravosti. Takové to naškrobené fotografování, po nekonečných přípravách, kdy se celá rodina i dítě nastrojí, nepatří mezi dobré snímky. Dítě po delší době může být znuděné a fixované na jednom místě je strnulé bez dětského úsměvu a nechová se uvolněně. Naopak skvělé snímky pořídíte, když budete postupovat úplně obráceně. Zvolte vhodné prostředí, kde se děti mohou volně pohybovat. V tom to okamžiku můžete hledat vhodné záběry a stane se, že budete velmi překvapeni, kolik jich najednou objevíte. Dětské snímky se snažte vytvářet hodně zblízka, aby byl zachycen charakteristický výraz tváře v dané chvíli, a abyste zabránili, případně omezili méně nezajímavého prostředí nebo pozadí.

 

 

 

Fotografování dětí patří mezi pěknou tvorbu, z povedených snímků si poté můžete vytvořit kalendář, potisk na hrneček, polštář a plno jiných předmětů, které jako dárek potěší a vykouzlí úsměv na tváři.

 

 

Autor: Pavla Janíčková/ Lucie Kloučková

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)