Portrét- člověk před objektivem

 

 

 

Lidi, portréty a děti jsou nejčastějším a nejoblíbenějším námětem, když fotografujeme. Snímky nám slouží k uchování vzpomínek. Člověk před objektivem je totiž tím nejhravějším tématem, které může být. Je tak pestré, že každá fotografie se může zařadit mezi jedinečné snímky. Ze snímků leze vytvořit koloběh života od dítěte po dospívajícího člověka, i jeho stáří. Fotografovat můžeme okamžiky, události, lidi, na které nechceme zapomenout a díky fotografii si je můžeme připomínat momenty, které jsme zažili.

 

Fotografie lidí jsou všude kolem nás a tím se můžeme i inspirovat, záleží jaký snímek chcete pořídit a také jakou bude mít atmosféru, jak chcete aby působil a nebo jestli se jedná jen o momentku. Nejčastěji se fotografuje venku - na výletech, dovolených, na procházkách v přírodě nebo ve městě u významných památek, díky slunečnímu světlu vznikají pěkné a zaostřené fotografie. Avšak portréty lidí se většinou tvoří vevnitř - v ateliéru, kde důležitou roli hraje správné osvětlení. Málokdy fotografujeme cizí lidi, spíše osoby, ke kterým máte nějaký vztah - rodinu, přátelé, přítele nebo přítelkyni, děti.

 

        

 

 

Pokud fotíme v přírodě, štěstí pro naše snímky je pěkné počasí. Vznikají tak velmi hezké barevné fotografie. Aby jsme vytvořili zajímavý snímek snažte se, aby člověk, kterého fotografujeme se neztrácel někde v pozadí, aby byl na obrázku hlavním námětem. Proto nikdy nefotografujte z velké vzdálenosti, naopak volte vždy záběr zblízka. Někdy se nám může stát, že fotografujeme krásnou krajinu s osobou, se kterou jsme třeba na výletě. Je důležité čemu dáte přednost, na jenom snímku je těžké zachytit obojí. Můžeme se rozhodnout pro krajinářskou fotografii nebo setrvat u osoby a nebo zakomponujeme prostředí v lehkém náznaku do pozadí snímku.

 

 

 

Dalším důležitou radou pro fotografování lidí je, nestavte skupinu lidí do sjednocených řad a nenuťte je, aby se smáli. Snímky poté vypadají nastrojeně a nepřirozeně. Nejlépe vyjde snímek, který je zachycen naprosto s volným průběhem, kdy vyčkáme na správný okamžik a pak teprve fotografujeme. Skupinové snímky jsou pořizovány nejčastěji na událostech jako jsou rodinné oslavy, Vánoce, svatby... Většinou nám dobré světlo dotvoří tu nezapomenutelnou slavnostní náladu, může to být od světla svíček, barevných světýlek nebo prskavek.

 

 

Fotografování lidí, portrétů a dětí je součástí našeho života, každý z nás má plno fotografií, které tvoří náš život. Na snímcích spatříme, co jsme prožili, kde jsme byli, lidi bez kterých si nemůžeme náš život představit a nezapomenutelné okamžiky. Toto téma k fotografování, je tak obsáhlé, že příště se zaměříme na fotografování dětí a poté portrétu.

 

 

 

Autor: Pavla Janíčková/ Lucie Kloučková

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)