Christoffer Relander – kouzlo černobílé fotografie

Černobílá fotografie má svojí skrytou krásu v momentu zachycení, a když se k tomu přidá umělecký talent a fotí se přes filtr, vznikají neobvyklé fotografie, které nejsou úplně jednoznačné, ale obsahují v sobě diváckou zvědavost. Úžasným stylem zachycuje nejen portréty lidí finský fotograf Christoffer Relander.

 

Christoffer Relander pochází z Finska, ale vyrůstal na venkově Ekenäs. Sám říká, že kouzlo fotografie objevil již v raném věku. Do fotografování se zamiloval a začal tvořit úžasný svět přes filtr. Fotografování je pro Christoffera způsob jak převést svoji fantazii a okolní svět, jak ho sám vnímá, do fotografie. S alternativní a experimentální kamerovou technikou (jako je roztroušená expozice a úmyslné pohyby kamery) je schopen vytvořit umění, které by jinak bylo možné pouze malováním nebo digitální manipulací pouze v externím softwaru.

 

Pokud se zadíváme pečlivě na tvorbu Christiffera naše oko spatří nejprve tváře různých lidí, mladých i starých, ale pokud se podíváme pozorněji na vytvořenou fotografii, vidíme detaily přírody, stromy a pokroucené větve s listím, jehličí, zkrátka les. Fotograf je spojen s přírodou. Příroda je jeho svět a zároveň velká inspirace pro tvoření nepřehlédnutelných fotografií.

 

Christoffer pracuje jako umělecký fotograf s galeriemi zastoupenými především
v Moskvě (Rusko) Osnova Gallery, Charlotte, NC, USA - Mona Gallery a Bergen, Norsko - Geo Gallery. Vytvořil si komise pro národní i mezinárodní klienty, nejvýznamnější z nich jsou: Adobe, Nikon, Oxford University Press a finský dřevařský průmysl. Jeho jedinečná práce byla publikována v několika pozoruhodných publikacích a internetových stránkách po celém světě (LA Times, China Daily, Moscow Times).

 

Odkaz: Fotograf Christoffer Relander, zdroj: 1. 2. obr. designersdepot.noelevz.com, 3. obr. jingwei-zone.com

 

 

                                                                                 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)