Fotoalbum versus fotokniha

Znáte to? Šuplík plný alb s rodinnými fotografiemi? Určitě to tak má většina z Vás doma. Snímky, které jste „nacvakali“, nechali vyvolat a založili do nejednoho fotoalba. Nyní se kocháte a vzpomínáte na krásné chvíle před několika lety. Nejčastěji takhle uchováváme fotografie našich dětí, rodinných oslav, Vánoc nebo dovolených. Taková to alba mají i něco do sebe, ovšem v dnešní moderní době jsou v hojné míře zastoupeny tzv. fotoknihami. Ty mají řadu výhod i nevýhod. V tomto článku si ukážeme co v sobě skrývá album a co fotokniha tak, aby jste si samy mohli vybrat, co je pro Vaše snímky nejvhodnější.

 

Začneme fotoalbem. To v sobě ukrývá několikaletou historii. Takovéto uschování fotografií se hojně používalo i v minulém století. Dnes existuje mnoho různých alb, které si lze pořídit skoro dle svých představ. Stačí vybrat design obalu, uspořádání fotografií a pak už jen vyvolané snímky zakládat. Výhodou může být i samotné vyvolání fotografií. To Vám můžeme zajistit na našem webu Printpix. Výhodou je variablilita a rychlost dodání do několika málo dní.  Další výhodou tohoto řešení může pro některé být design. Ten lze upravovat. Další variantou je pořídit fotoknihu, která je ovšem cenově trošku jinde.

 

 

Fotokniha je již takové „hraní“ se snímky. Umožňuje vytvořit zcela vlastní design, nejen hlavní strany, ale i celé knížky, uspořádání fotografií, popisky, text a mnoho dalšího. Jsou hlavně oblíbeným dárkem k narozeninám či Vánocům. Ve fotoknize se tak můžete pustit do hraní s fantazií a vytvořit pro Vaše blízké krásné podívání na fotografie, které mají rádi. Ceny takových to úprav snímků okolo tří stovek korun až po několik set korun. Vše záleží na několika aspektech. Tou první je vazba. Na výběr máte většinou z desek papírových nebo tvrdých, ale dražších. Dále je ve hře velikost knížky. Ta může být od té nejmenší až po XXL varianty, kam se vejde fotografií opravdu mnoho. Posledním co ovlivňuje cenu, je počet stran, který lze během vytváření přidávat a měnit. A jak takovou fotoknihu vlastně vytvořit?

 

Vytváření fotoknih není nijak složité. Jde o jednoduchou a velmi oblíbenou variantu zpracování fotografií, kterou lze udělat i z pohodlí domova. Stačí si do svého počítače stáhnout a naistalovat program pro tvorbu fotoknih. Nejznámějším je Fotolab, který poskytuje program Cewe fotokniha. Po spuštění programu již můžete začít tvořit. Jednoduché ovládání Vám umožní naplno využít Vaši kreativitu. Existuje samozřejmě mnoho dalších zajímavých programů, které umožňují vytvořit knížku se snímky přesně tak, jak si ji představujete.

 

Vybrat si mezi fotoalbem či fotoknihou je jen na Vás. Pokud preferujete jednoduchost, postačí Vám album, kam jednoduše zakládáte vyvolané snímky. Máte-li ale chuť a nápaditost vytvořit z fotografií krásnou několikastránkovou a graficky dokonalou fotoknihu, máte jedinečnou možnost, ovšem musíte počítat i s vyššími pořizovacími náklady.

 

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací
Oblíbené (0)