Bezpečná platba na webu platební kartou

Bezpečná platba na webu platební kartou

On-line platební brána využívaná na portálu fotobanky Fotky&Foto je provozována společností PayMUZO a nazývá se GP webpay. Tato brána umožňuje zabezpečenou platbu pomocí bankovní karty MasterCard a VISA při on-line transakcích.Platba on-line pomocí platební karty je jednoduchá a bezpečná.

Výhody on-line platby GP webpay na fotobance Fotky&Foto

  • Podpora všech karet MasterCard a VISA (včetně Maestro a VISA Electron)
  • Non-stop dostupnost služeb a nonstop monitoring
  • Okamžité ověření a potvrzení platby
  • Soulad s nejpřísnějšími bezpečnostními standardy (3-D Secure)
  • Certifikace a audit společnostmi vydávajícími karty
MasterCard SecureCode Verified by VISA

Informace o platební kartě neposkytujete fotobance Fotky&Foto, ale pouze platební bráně a vydavateli Vaší platební karty.

Jak platební systém funguje?

On-line platba pomocí platební karty se systémem GP webpay je bezpečná. Vytvořené informace o platbě jsou fotobankou Fotky Foto šifrovány pomocí oficiálních certifikátů a odeslány systému GP webpay. Systém GP webpay provede autentikaci držitele karty za použití standardu 3-D Secure u vydavatele Vaší platební karty. Pokud výsledek autentikace povoluje pokračovat v procesu platby, GP webpay zašle požadavek na autorizaci platební transakce. V případě, že výsledek autentikace nepovoluje pokračovat, proces platby je zastaven. Požadavek na autorizaci je zúčtující bankou předán mezibankovními sítěmi vydavateli karty. Vydavatelská banka provede autorizaci transakce a výsledek předá zpět systému GP webpay. Systém GP webpay doručí výsledek platby zpět do internetového obchodu fotobanky Fotky Foto. Fotobanka tuto úspěšnou platbu zaznamená a připíše Vám kredit na nákup fotografií, plakátů, tisk obrazů, popřípadě Vám odešle Vaše objednané fotografie.

Co znamená bezpečnostní standard 3-D Secure?

Mezinárodní asociace zavedly standard nazvaný 3-D Secure pro jedinečnou identifikaci všech stran zapojených do on-line transakce. Takto se vytvořilo úzké spojení mezi vydavatelskou bankou a držitelem karty na jedné straně a obchodníkem a zúčtující bankou na straně druhé a to je také hlavní výhodou platební brány GP webpay. Bezpečnost systému GP webpay je posílena používáním digitálního podpisu všech dat přenášených mezi platební bránou a on-line obchodem.

Mechanismus 3-D Secure slouží k autentikaci držitele karty. Každá karta zadaná do platební brány je kontrolována příslušnou asociací MasterCard nebo VISA. Kontroluje se, zda je pro kartu požadována autentikace držitele karty, či nikoliv. V případě požadavku autentikace je držitel přesměrován na systém vydavatelské banky, kde potvrdí svoji identitu (heslo, e-PIN, nebo jinou tajnou informaci, sdílenou s vydavatelem karty). Výsledek autentikace je předán zpět do platební brány.

 
Velmi neradi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovat, že tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací